Aktualności

Rewitalizacja przy Foksal

przez JPContracing

Podpisaliśmy umowę z Ghelamco Poland Sp. z o.o. na wykonanie konstrukcyjnych robót żelbetowych i ogólnobudowlanych w ramach projektu rewitalizacji dwóch zabytkowych kamienic zlokalizowanych przy ul Foksal 13/15 w Warszawie.

Zakres prac w ramach zleconego nam zadania obejmuje między innymi:
- wykonanie konstrukcji żelbetowej 2 kondygnacyjnego garażu podziemnego (przygotowanego pod system automatycznych platform parkingowych) wraz z wyspecjalizowaną izolacją przeciwwodną płyty fundamentowej i ścian zewnętrznych,
- odbudowę elementów konstrukcji istniejącej kamienicy tj. wzmocnienia murów i filarów, stropy na belkach stalowych, uzupełniające roboty murowe,
- wykonanie konstrukcji żelbetowej odtwarzanych oficyn oraz nadbudowy kamienic.

Okolice ulicy Foksal to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie, gdzie zachowało się tak wiele autentycznych XIX-wiecznych detali architektonicznych, a rewitalizacja dwóch przedwojennych kamienic w historycznym sercu Warszawy należy do najbardziej spektakularnych i wymagających projektów mieszkaniowych ostatnich lat.

Budynki, jedne z niewielu stołecznych, które przetrwały w stanie niezniszczonym wojenną zawieruchę, zostały zaprojektowane i wzniesione przez Artura Spitzbartha w latach 1895 -1898. W ramach prowadzonych aktualnie prac budowlanych przywrócony zostanie pierwotny wygląd fasad obu kamienic sprzed 1900 roku. Elementy wykończenia - wzorzyste posadzki, sztukaterie, supraporty, malowidła ścienne i sufitowe oraz portale poddane zostaną szczegółowej renowacji. Planowane jest również odtworzenie panoramicznej windy zewnętrznej, która nie przetrwała do czasów dzisiejszych. Prace budowlane prowadzone są pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Foksal 13/15 jest jedyną inwestycją na rynku nieruchomości luksusowych w Polsce z tak licznymi, autentycznymi elementami zabytkowymi. Partery obu kamienic zostaną zajęte przez ekskluzywne butiki. Na kolejnych piętrach zlokalizowanych zostanie 40 luksusowych apartamentów, a zaawansowane rozwiązania technologiczne zaspokoją zapotrzebowanie nawet najbardziej wymagających lokatorów. Mieszkańcy apartamentów będą mieli do dyspozycji podziemny parking (z wjazdem od ul. Smolnej), całodobowy monitoring budynków, usługę concierge, a także prywatną strefę wellness & spa.

WSTECZ